UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ
Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu
Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!
Realizujemy niezbędne warianty konstrukcji oraz pełen cykl od projektu, poprzez produkcję skończywszy na montażu na obiekcie. Oferujemy także projekty i wykonanie konstrukcji carportów pod panele PV.
Realizujemy niezbędne warianty jak jednopodporowe, dwupodporowe, w układzie pionowym, poziomym, mono lub bifacjalne, orientowane na południe oraz wschód-zachód. Konstrukcje wykonujemy ze stali pozyskiwanych od najlepszych światowych dostawców wraz z powłoką antykorozyjną Magnelis, która pozwala uzyskać gwarancję na podkonstrukcję do 25 lat. Wykonujemy konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na gruncie do standardowych warunków C3 włącznie (środowisko miejskie i przemysłowe, charakteryzujące się średnim zanieczyszczeniem tlenkiem siarki oraz obszary przybrzeżne o małym zasoleniu). Zdajemy sobie sprawę że rynek OZE w tym paneli fotowoltaicznych ciągle się rozwija, udoskonalając swoje wyroby – dlatego nie pozostajemy im dłużni.
Jeśli potrzebujesz innej konstrukcji pod PV niż zaproponowana poniżej, prosimy o kontakt, chętnie ją dla Ciebie wykonamy !
Realizacja konstrukcji dla farmy fotowoltaicznej w układzie pionowym 2×8, dwupodporowa
Podstawowy stół mieści 32 panele (2×16) w układzie 4×4 poziomo.
Konstrukcja to 9 słupów wbijanych w grunt na głębokość 1,5m.
Do słupów mocowane są krokwie w ilości 6 szt, do nich kolejno mocowane są płatwie poziome.
Kąt nachylenia paneli wynosi 15 stopni.
Moduły mocowane do płatwi pionowych, belki poziome umieszczone pod linia half-cut.
Słupy wbijane w ziemie na głebokość 1,5m.
Moduł podstawowy to 3 pary słupów oraz 2 belki poziome, do których mocowane są pionowe płatwie rozstawione na szerokości modułu.
Elementy konstrukcji nie zasłaniają tylnej części panelu, dzięki czemu prąd może być efektywnie wytwarzany również w spodniej części.
Konstrukcja to wolnostojące dwupodporowe stoły krokwiowo-płatwiowe wbijane w grunt.
Moduł podstawowy stołu tworzą 3 pary słupów oraz 3 krokwie z zastrzałami przystosowane do montażu 16 paneli w układzie poziomym 4×4.
Do krokwi montowane są płatwie do których mocowane są panele.
Słupy wbijane w ziemie na głebokość 1,5 m.
Konstrukcja to wolnostojące dwupodporowe stoły krokwiowo-płatwiowe wbijane w grunt.
Moduł podstawowy stołu tworzą 3 pary słupów oraz 3 krokwie z zastrzałami przystosowane do montażu 16 paneli w układzie pionowym 2×8.
Do krokwi montowane są płatwie do których mocowane są panele.
Słupy wbijane w ziemie na głebokość 1,5 m.
Konstrukcja to wolnostojące jednopodporowe stoły krokwiowo-płatwiowe
wbijane w grunt.
Moduł podstawowy stołu tworzą 3 słupy oraz 3 krokwie z zastrzałami
przystosowane do montażu 16 paneli w układzie pionowym 2×8.
Do krokwi montowane są płatwie do których mocowane są panele.
Słupy wbijane w ziemie na głebokość 1,5 m.
Połączenie wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych z solidnym montażem, oparte o sprawdzony projekt jest podstawą efektywnej pracy farmy PV. W zależności od warunków, jakie panują w miejscu montażu, należy dopasować odpowiedni system paneli fotowoltaicznych przeznaczonych do instalacji na gruncie bądź dachu (płaskim lub skośnym). Jako firma specjalizująca się w tworzeniu podkonstrukcji fotowoltaicznych na grunt, z których korzysta już niejedna farma fotowoltaiczna, jesteśmy w stanie sprostać najróżniejszym oczekiwaniom naszych klientów. Realizujemy nie tylko niezbędne warianty konstrukcji, ale także pełen cykl, tj. od projektu, przez produkcję, a skończywszy na montażu przy domu czy na działce. Dodatkowo w ramach naszej oferty przygotowujemy projekty i wykonujemy takie konstrukcje jak carporty pod panele PV na grunt.
W skład instalacji fotowoltaicznej nie wchodzą jedynie specjalistyczne panele solarne i inwertery, które są odpowiedzialne za dostarczanie energii słonecznej. Równie ważne są także konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na gruncie. Odpowiednie stelaże gwarantują stabilność i wytrzymałość konstrukcji, a także zapewniają stworzenie instalacji o wysokiej wydajności energetycznej.
Zapewnienie odpowiedniej geometrii, optymalnego kąta nachylenia paneli oraz właściwej wysokości ponad teren wpływa na:
Na odpowiednio zaprojektowany układ farmy fotowoltaicznej w danej lokalizacji wpływa optymalny kąt padania promieni słonecznych w danej szerokości geograficznej oraz dobór odpowiednich paneli. Kolejnym ważnym aspektem powstania farmy fotowoltaicznej na gruncie jest odpowiednie dopasowania konstrukcji do ukształtowania terenu na działce.
Wśród czynników, które z pewnością mają największy wpływ na podjęcie decyzji o montażu systemu fotowoltaicznego, są koszty instalacji i eksploatacji, na co tak naprawdę wpływa wiele różnych kwestii:
Niemniej jednak konstrukcje fotowoltaiczne na gruncie oferują szereg zalet takich jak np.:
Jako doświadczony producent konstrukcji fotowoltaicznych realizujemy niezbędne warianty jak jednopodporowe, dwupodporowe, w układzie pionowym, poziomym, mono lub bifacjalne, orientowane na południe oraz wschód-zachód. Konstrukcje wykonujemy ze stali pozyskiwanych od najlepszych światowych dostawców wraz z powłoką antykorozyjną Magnelis, która pozwala uzyskać gwarancję na podkonstrukcję do 25 lat. Wykonujemy konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na gruncie do standardowych warunków C3 włącznie (środowisko miejskie i przemysłowe, charakteryzujące się średnim zanieczyszczeniem tlenkiem siarki oraz obszary przybrzeżne o małym zasoleniu). W odpowiedzi na rozwijający się rynek OZE, my również rozszerzamy swoją ofertę.
Konstrukcja wolnostojąca to przede wszystkim wygoda konserwacji, szybkość montażu, szerokie możliwości optymalizacji ustawienia modułów naziemnych i wysoka wydajność energetyczna.
Podstawową korzyścią płynącą z budowy farm fotowoltaicznych na gruncie jest możliwość tworzenia jej na terenie o dowolnym ukształtowaniu, a jej wielkość uzależniona jest granicami zakupionej działki.
Podczas tworzenia instalacji powyżej 50 kW, musimy zadbać o wydanie „warunków technicznych”, na ich podstawie otrzymamy pozwolenie na montaż instalacji PV na danej działce.
Wszystko uzależnione jest o rodzaju i ilości modułów naziemnych – na 1 ha powierzchni płaskiej zamontujemy moduły o mocy ok. 0,5 MW.
Instalacja o mocy powyżej 50kW wymaga otrzymania pozwolenia na budowę.
Cena montażu systemów fotowoltaicznych zależny jest od wielu czynników, w tym m.in. od mocy szczytowej całego systemu.
Specjalna powłoka Magnelis wykorzystywana do zabezpieczenia konstrukcji pod farmy PV na grunt, zapewnia pełną ochronę przed korozją przez min. 25 lat.
Podstawowym aspektem ograniczającym wielkość mocy instalacji jest wielkość działki oraz warunki przyłączenia do sieci energetycznej.
Nie ma żadnych przeciwwskazań w zakresie integracji fotowoltaiki z istniejącymi systemami elektrycznymi, należy jednak pamiętać, że do takiej współpracy konieczne jest wyposażenie instalacji fotowoltaicznej nie tylko w panele, ale także inwerter DC/AC, który przetwarza prąd stały na prąd zmienny.
Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie wydajności i produkcji energii przez panele fotowoltaiczne to dokonywanie odczytów z inwertera. Większość z modeli posiada wyświetlacz LCD, który pokazuje parametry pracy instalacji, tj. wartości wyjściowe i wejściowe w zakresie napięcia, mocy i prądu. Chcąc zadbać o bardziej zaawansowany monitoring, należy wyposażyć się w specjalne systemy odczytu danych.
Ulotka informacyjna:
Skontaktuj się
MIROSŁAW OPŁOCKI
doradca klienta - konstrukcje dla farm PV, CARPORTY (język PL, ENG, RUS)
Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszym doświadczonym doradcą
+48 608 273 272
m.oplocki@kobexstal.pl
UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ
Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu
doradca klienta - konstrukcje dla farm PV, CARPORTY (język PL, ENG, RUS)
+48 608 273 272
m.oplocki@kobexstal.pl
Odpowiemy na wszystkie pytania!