Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

  I am interested in:

  Steel hallsSteel structuresFacade panelsSkylightsStructures for PVTinfoilsOther

  You consent to the processing of your personal data. You can withdraw it at any time. The administrator of your personal data is Kobex sp. z o.o.

  Budowa hali to poważne wyzwanie, które spędza sen z powiek wielu Inwestorom. Taki obiekt musi realizować wiele zadań, związanych ze specyfiką działalności danej firmy i zmieniających się potrzeb rynku. Dlatego powinien być funkcjonalny i użyteczny pod każdym względem i spełniać wszystkie oczekiwania i potrzeby Przedsiębiorcy. Przy wyborze hali warto zawsze wybrać wysoką jakość, a takie są niewątpliwie nowoczesne konstrukcje ze stali. To obiekty, które zdecydowanie przewyższają tradycyjne budownictwo murowane, ponieważ są szybsze i tańsze w budowie, ale to nie jedyne ich zalety.

  Dlaczego warto wybrać konstrukcje stalowe?

  Hale stalowe idealnie nadają się do wielu rodzajów działalności. Korzysta z nich przemysł, produkcja, rolnictwo, handel, nowoczesne magazyny i centra logistyczne. Budynki ze stali można szybko i sprawnie zainstalować w wybranej lokalizacji, ponieważ ich konstrukcja składa się elementów modułowych, wcześniej przygotowanych i odpowiednio zabezpieczonych. Dzięki nowoczesnej technologii budowy czas jej trwania może wynosić zaledwie 2 tygodnie. Dużą zaletą obiektu ze stali jest możliwość montażu w każdych warunkach pogodowych, a także możliwość jego rozbudowy, demontażu, a nawet przeniesienia w inne miejsce. Konstrukcje ze stali są nowoczesne, funkcjonalne, solidne i wytrzymałe dlatego stanowią znakomite rozwiązanie dla każdego biznesu. Przed przystąpieniem do budowy trzeba przedsięwziąć wiele działań, które są ważnymi etapami w realizacji tego rodzaju inwestycji. Hale magazynowe i centra logistyczne - wybór działki inwestycyjnej Inwestycja, jaką jest budowa hali stalowej musi być poprzedzona wyborem odpowiedniej działki pod zabudowę. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy dla danego terenu został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli nie ma takiego dokumentu należy zgłosić wniosek o jego wydanie. Określa on szczegółowe wytyczne, takie jak min. wielkość i intensywność zabudowy. Wielkość działki inwestycyjnej musi być dopasowana do gabarytów hali oraz uwzględniać ciągi komunikacyjne, plac magazynowo-załadowczy czy swobodny dostęp do doków i tramp. Bardzo ważnym zagadnieniem przy wyborze działki inwestycyjnej jest informacja czy jest ona uzbrojona i czy są dostępne media, takie jak np. przyłącza gazu czy sieć wodociągowa. Nie należy zapominać o badaniach geotechnicznych, które określają przydatność danego tereny do wykonania prac budowlanych danej inwestycji. Dla bezpieczeństwa realizacji inwestycji należy upewnić się czy teren nie znajduje się na terenach zalewowych i czy nie występują strefy ochronne linii elektroenergetycznych, gazociągów czy ropociągów wysokiego ciśnienia.

  Na czym polega projekt i budowa obiektu ze stali pod centrum logistycznego i magazyn?

  Przed przystąpieniem do budowy należy sporządzić dokładny projekt hali, ściśle dostosowany do danej działalności. Biuro projektowe musi uzyskać dokładne informacje na temat przeznaczenia hali, jej wymiarów, podzielenia obiektu na strefy, uwzględniające ciągi komunikacyjne, miejsca dystrybucyjne i przeładunkowe towarów. Ważnym elementem na etapie projektu jest określenie systemu izolacji i rodzaju stolarki budowanej oraz wydzielenie pomieszczeń socjalnych i biurowych dla pracowników. Po sporządzeniu projektu następuje proces budowy, gdzie pierwszym krokiem jest wykonanie fundamentów, dostosowanej do warunków geologicznych danego terenu i posadzki przemysłowej. Kolejnym etapem jest dostarczenie gotowych komponentów na plac budowy oraz ich profesjonalny montaż. Na czym polega profesjonalny montaż konstrukcji stalowych? Przed przystąpieniem do montażu należy odpowiednio przygotować teren. Na placu budowy będą znajdować się różnego rodzaju maszyny budowlane, takie jak dźwigi, wózki widłowe, podnośniki nożycowe dlatego dla bezpieczeństwa wykonywanych prac grunt musi być dobrze utwardzony i wypoziomowany. Odpowiednie przygotowanie terenu budowy ma kluczowe znaczenie dla szybkiego i sprawnego montażu, który musi być przeprowadzony przez doświadczoną ekipę budowlaną. Następnie następuje dowóz komponentów stalowych na miejsce budowy i ich montaż, gdzie instalacja głównych ram odbywa się przy pomocy dźwigu. Hale montuje się z prefabrykatów stalowych, gdzie szkielet powstaje z blachownicowych ram stalowych i składa się ze słupków i rygli. W pierwszej kolejności łączone są profile na słupy i rygle ramy, słupy są ustawiane i wypoziomowane, a następnie mocuje się do nich rygle ścienne przy pomocy łączników. Do słupów przytwierdza się rygle ramy, a do nich płatwie dachowe. Dzięki takim działaniom powstaje szkielet hali w którym mocowane są dodatkowo tężniki międzypłatwiowe oraz stężenia ścienne i dachowe, które wypełniają i stabilizują konstrukcję. Na koniec montuje się ściąg z wieszakiem w celu wzmocnienia całego szkieletu konstrukcji oraz słupy wewnętrzne i rygle, będące podporą dla ścian szczytowych. Na gotową konstrukcję montuje się okładziny zewnętrzne. Ważnym działaniem jest zabezpieczenie konstrukcji przed korozją i działaniem ognia.

  Centrum logistyczne i hala magazynowa - jakie są najlepsze rozwiązania konstrukcyjne?

  Hale magazynowe i centra logistyczne to specjalistyczne obiekty, które mają swoje specyficzne potrzeby. Do budowy takich budynków stosuje się nowoczesne, ekonomiczne i sprawdzone konstrukcje, oparte na bazie dwuteownika gorącowalcowanego, bez i ze stalowym ściągiem pomiędzy wiązarami. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie prostej i trwałej konstrukcji z dachem dwuspadowym o szerokości do 36 metrów. Do bardzo popularnych należą także konstrukcje kratowe, które świetnie się sprawdzają przy znacznie szerszych obiektach. Pozwalają one na budowę dachu płaskiego, odpornego na przeciążenia, np. mokry i ciężki śnieg. Ważnym elementem jest także rodzaj obudowy konstrukcji. Do cenionych i sprawdzonych rozwiązań należy płyta warstwowa z wypełnieniem z poliuretanu oraz płyta z wypełnieniem z wełny mineralnej, która posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, a także blacha trapezowa, stosowana w przypadku, gdy budynek nie wymaga izolacji. Do bardzo ważnych elementów konstrukcyjnych należy dobór odpowiedniej stolarki budowlanej, np. odpowiednia szerokość bram, co przy budowie cent logistycznych i magazynów ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy. Hala stalowa na miarę potrzeb Nowoczesne konstrukcje stalowe idealnie się nadają na potrzeby magazynów i centr logistycznych, ponieważ zapewniają optymalne warunki do efektywnej realizacji procesów związanych z magazynowaniem, dostawami i transportem. Dzięki wykorzystaniu najbardziej ekonomicznych i sprawdzonych rozwiązań zagwarantowany jest kontrolowany i swobodny przepływ między magazynowanymi produktami. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni obiektu zapewnia wysoką wydajność pracy i realizuje wszystkie założone cele biznesowe. Każdy Przedsiębiorca, który zdecyduje się zbudować centrum logistyczne lub magazyn z gotowych elementów stalowych przekona się, że to inwestycja najlepsza z możliwych, ponieważ konstrukcje stalowe są mocne, wytrzymałe, funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne w użytkowaniu. To inwestycja szyta na miarę potrzeb, która posłuży na długie lata.

  Zobacz również

  zdjecie

  Jak zaprojektować halę rolniczą?

  Rolnictwo, z biegiem lat, staje się coraz bardziej wyspecjalizowane. Małe gospodarstwa nagminnie wchłaniane są przez większe rolnictwa. Większe pola to większe zbiory oraz więcej bydła do utrzymania. W związku z tym konieczne jest zapewnienie dodatkowych pomieszczeń magazynowych lub inwentarzowych. Kiedyś wiązało się to z długoterminową inwestycją w murowane obiekty. Dziś nowoczesna technologia pozwala na szybki montaż hal stalowych lub namiotowych. Tylko od inwestora zależy jaki rodzaj obiektu wybierze.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Jak zaprojektować halę produkcyjną?

  Hale produkcyjne od lat uznawane są za jedne z bardziej ergonomicznych, nowoczesnych i funkcjonalnych konstrukcji. Wynika to z faktu, że są projektowane na wymiar (indywidualne zamówienie klienta/firmy) z uwzględnieniem m.in. konkretnych potrzeb inwestora, rodzaju prowadzonej działalności oraz wielkości/powierzchni obiektu. Nic więc dziwnego, że całe przedsięwzięcie powinno być zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Jak zaprojektować halę magazynową?

  Czy wiesz, że dzisiejsze magazyny zwiększyły się prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad? To właśnie zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce napędzają tę zmianę. Oczywiście kryteria projektowania, układu i wyboru lokalizacji dla magazynów zmieniały się z biegiem czasu. W tym artykule szczegółowo omówimy jak powinien wyglądać poprawny projekt hali magazynowej. 

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Inspirujące projekty hal stalowych

  Realizacja projektu hali stalowej składa się najczęściej z kilku etapów, to jest analizy warunków miejscowych, przygotowania projektu, realizację inwestycji, a także zabezpieczenie konstrukcji przed zagrożeniami z zewnątrz.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Hala stalowa czy murowana?

  Nowoczesne i prężnie rozwijające się firmy często stoją przed różnymi wyzwaniami. Do jednym z najpoważniejszych zalicza się zwiększenie powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Konieczność poniesienia dodatkowych inwestycji rodzi wiele pytań i wątpliwości.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Budowa hali warsztatowej z biurem

  Branża motoryzacyjna jest sektorem gospodarki, który rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci oferują coraz nowsze modele marek, a na ulicach ciągle wzrasta ilość samochodów.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Budowa hali pod centrum logistyczne

  Budowa hali to poważne wyzwanie, które spędza sen z powiek wielu Inwestorom. Taki obiekt musi realizować wiele zadań, związanych ze specyfiką działalności danej firmy i zmieniających się potrzeb rynku.

  Czytaj więcej
  mężczyzna z projektem

  UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu