Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

  Jestem zainteresowany:

  Hale staloweKonstrukcje stalowePłyty elewacyjneŚwietlikiKonstrukcje pod PVBlachowniceInne

  Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W każdej chwili możesz ją wycofać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kobex sp. z o.o..

  Branża motoryzacyjna jest sektorem gospodarki, który rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci oferują coraz nowsze modele marek, a na ulicach ciągle wzrasta ilość samochodów. W związku z tym zwiększają się potrzeby użytkowników na punkty serwisowe. Warsztaty to obiekty bardzo oblegane w których praca trwa nieustannie przez cały rok. Tak duże zapotrzebowanie sprawia, że przed branżą motoryzacyjną pojawią się ciągle nowe wyzwania. Doskonałym rozwiązaniem na rosnące potrzeby rynku są nowoczesne hale stalowe.

  Hala stalowa – dlaczego warto ją wybrać?

  Konstrukcje ze stali to nowoczesne obiekty, które mają bardzo wiele zalet. Stanowią znakomitą alternatywę do tradycyjnego budownictwa murowanego, ponieważ są zdecydowanie tańsze i szybsze w budowie. Na tym jednak nie kończy się długa lista ich zalet. To budowle wytrzymałe, stabilne i odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Ich dodatkowym i ważnym atutem jest możliwość rozbudowy, co ma duże znaczenie dla Przedsiębiorców, planujących rozszerzenie swojej działalności w przyszłości. Co ciekawe, takie konstrukcje można całkowicie zdemontować i przenieść w inne miejsce, czego nie da się powiedzieć o tradycyjnych murach.

  Hala warsztatowa – na czym polega jej budowa?

  Podstawą każdej budowy jest dokładnie opracowany projekt. Wykonawca musi uzyskać od Inwestora szczegółowe informacje na temat wielkości planowanej inwestycji, rozmiarów hali i zagospodarowania przestrzennego, uwzględniającego ciąg komunikacyjny dla pojazdów, liczbę stanowisk pracy i potrzebnych urządzeń. Po uzyskaniu wszelkich danych biuro projektowe przystępuje do realizacji profesjonalnego projektu, który jest zgodny ze wszystkimi potrzebami i oczekiwaniami Przedsiębiorcy.

  Proces budowy hali warsztatowej rozpoczyna się od wykonania elementów stalowych i zabezpieczenie ich przed czynnikami zewnętrznymi. Następnie wykonane są fundamenty i posadzki przemysłowe, dopasowane do rodzaju terenu, następuje instalacja prefabrykatów stalowych, wykonanie obudowy i pełnej stolarki budowlanej, obejmującej drzwi, bramy, świetliki i okna. Bardzo ważnym elementem hali warsztatowej jest biuro.

  Hala warsztatowa z biurem – ekonomiczne i wygodne rozwiązanie

  Dla Przedsiębiorców bardzo istotne jest aby cała działalność skupiała się w jednym miejscu. Wygospodarowanie przestrzeni na zaplecze socjalno-biurowe to ważna kwestia dlatego projekt powinien uwzględniać takie rozwiązanie. Obecność biura pozwala na sprawne i efektywne prowadzenie działalności.

  Administracja, przyjmowanie klientów, wystawianie im faktur za usługi czy przyjmowanie należności to jedne z wielu zadań, jakie wykonują pracownicy biurowi. Hala warsztatowa z zapleczem biurowym to wizytówka firmy dlatego Wykonawca powinien zadbać o jej funkcjonalność i wysokie walory estetyczne, proponując Przedsiębiorcy optymalne rozwiązania konstrukcyjne. Połączenie hali stalowej i zaplecza biurowego usprawnia cały proces pracy i zapewnia szybki dostęp do potrzebnej dokumentacji. Hala z biurem – nowoczesne technologie gwarancją sukcesu. Obiekt warsztatowy z zapleczem biurowym jest budowany na podstawie optymalnie dobranego rozwiązania konstrukcyjnego. Bardzo dobrym, popularnym i najbardziej ekonomicznym wyborem jest konstrukcja na bazie dwuteownika gorącowalcowanego, bez i ze stalowym ściągiem pomiędzy wiązarami. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w sytuacji gdy Przedsiębiorca potrzebuje uzyskać prostą i trwałą konstrukcję z dachem dwuspadowym o szerokości do 36 metrów. Do sprawdzonych i popularnych rozwiązań należy zastosowanie konstrukcji kratowej, która jest idealnym wyborem do szerszych obiektach z dachem płaskim, odpornym na obciążenia. Bardzo dużą zaletą takich konstrukcji jest efektywne wykorzystanie miejsca na warsztat i biuro, ponieważ powierzchnia użytkowa jest bez ściągu i podpór.

  Obiekt na warsztat i biuro – jakie jeszcze rozwiązania?

  Hala warsztatowa z pomieszczeniem biurowym może mieć nowoczesne i bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym różne rodzaje obudowy konstrukcji. Do bardzo ciekawych rozwiązań zalicza się obudowę z płyty warstwowej z wypełnieniem z poliuretanu oraz płyty z wypełnieniem z wełny mineralnej. Jest to idealne rozwiązanie do warsztatów w których prowadzona jest działalność całoroczna, ponieważ takie produkty mają znakomite właściwości termoizolacyjne oraz dobrą izolacyjność akustyczną. Płyty można wybrać ze względu na rodzaj grubości, sposób montażu, który może być poziomy lub pionowy oraz widoczność łącznika. Hala jest zabezpieczona antykorozyjnie i przeciwogniowo, dzięki czemu jest wytrzymała i bezpieczna w użytkowaniu.

  Hala warsztatowa z biurem – skrojona na miarę potrzeb

  Taki obiekt daje szerokie możliwości zastosowania dla wszystkich Przedsiębiorców, oferujących swoje usługi w zakresie napraw, serwisowania czy okresowych przeglądów aut. Hala ze stali charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technologicznymi, dzięki czemu praca w niej jest komfortowa o każdej porze roku. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne i bardzo opłacalne, ponieważ obiekt generuje niskie koszty eksploatacji, jest funkcjonalny i posiada atrakcyjny design.

  mężczyzna z projektem

  UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu