Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

  Jestem zainteresowany:

  Hale staloweKonstrukcje stalowePłyty elewacyjneŚwietlikiKonstrukcje pod PVBlachowniceInne

  Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W każdej chwili możesz ją wycofać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kobex sp. z o.o..

  Nowoczesne i prężnie rozwijające się firmy często stoją przed różnymi wyzwaniami. Do jednym z najpoważniejszych zalicza się zwiększenie powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Konieczność poniesienia dodatkowych inwestycji rodzi wiele pytań i wątpliwości. Przedsiębiorcy zastanawiają się czy lepiej wybudować halę murowaną czy nowoczesną konstrukcję ze stali. Oba te rozwiązania mają swoje korzyści i zalety. Co zatem wybrać, aby ponieść jak najmniejsze koszty inwestycyjne? I co jest lepsze: hala ze stali czy murowana? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

  Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze hali?

  Każdy Przedsiębiorca pragnie obniżyć koszty związane z działalnością firmy dlatego przy wyborze hali musi rozważyć różne możliwości. Niejeden Inwestor obawia się przyciągającego się czasu budowy, ogromu prac i wysokich kosztów inwestycyjnych. Aby zdecydować się na konkretny rodzaj hali musi odpowiedzieć sobie na parę pytań.

  Jakie będzie przeznaczenie hali i w jakich warunkach będzie użytkowana? Jaki przewiduje czas na budowę i jakim budżetem dysponuje na inwestycję oraz czy hala w przyszłości będzie rozbudowywana. Nie bez znaczenia jest termin budowy, ilość osób pracujących przy wznoszeniu konstrukcji oraz trwałość, funkcjonalność i estetyka budynku. Po przeanalizowaniu podstawowych kwestii Przedsiębiorca może zdecydować co wybrać, halę murowaną czy stalową. Jest to bardzo poważna decyzja, ponieważ obiekt będzie mu służyć przez wiele lat.

  Hala murowana – jakie ma zalety?

  Jeszcze nie tak dawno obiekty murowane stanowiły podstawową przestrzeń, wykorzystaną na działalność magazynową, produkcyjną, rolniczą czy inwentarską. I chociaż obecnie konstrukcje stalowe cieszą się coraz większą popularnością to hale murowane mają swoje wierne grono zwolenników.

  Zaletą obiektu murowanego jest wytrzymałość i odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz czy ujemne temperatury. W przypadku dobrze izolowanych ścian hala murowana chroni przed utratą ciepła, co pozwala utrzymać stałą temperaturę wewnątrz obiektu przez cały rok. Tradycyjne mury zapewniają także dobrą izolację akustyczną.

  Jakie zalety ma hala stalowa?

  Nowoczesna konstrukcja ze stali jest bardzo funkcjonalna i cechuje się wysokim poziomem użyteczności i estetyki. Takie obiekty wznoszone są zgodnie z europejskimi normami, co świadczy o ich wysokiej jakości i solidności. Hala powstaje z gotowych, specjalnie wyprodukowanych prefabrykatów, co daje bardzo szerokie możliwości zastosowań, dzięki którym można ją przystosować do każdego rodzaju prowadzonej działalności.

  Obiekt ze stali jest solidną i wytrzymałą konstrukcją, odporną na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Czas realizacji inwestycji jest krótki, co jest dobrym rozwiązaniem dla Inwestorów, którym zależy na czasie. Bardzo dużą zaletą konstrukcji stalowej jest możliwość jej rozbudowy, co jest bardzo ważne dla Przedsiębiorców, którzy planują rozszerzenie swojej działalności. Taką halę można także zdemontować i przenieść w inne miejsce.

  Hale murowane i stalowe – różnice

  Chociaż obiekty murowane mają swoje zalety to jednak hale ze stali przewyższają je, i to pod wieloma względami. Konstrukcję stalową można wznieść w każdym miejscu i czasie, i to bez względu na panujące warunki atmosferyczne, czego nie można powiedzieć o halach murowanych. Krótki czas budowy względem obiektu murowanego to następna i to bardzo znacząca różnica. Standardowy budynek z komponentów stalowych o powierzchni około 1000 m2, nieizolowany może powstać już w zaledwie 2 tygodnie.

  Budowa tradycyjnego obiektu murowanego trwa zdecydowanie dłużej. Bardzo ważnym aspektem przemawiającym na korzyść hali stalowej jest niski koszt całej inwestycji. W porównaniu do budynków murowanych hale ze stali są dużo tańsze. Można je przenosić i rozbudowywać, co pozwala na dopasowanie ich do zmieniających się potrzeb Inwestora.

  Dlaczego warto zdecydować się na montaż konstrukcji stalowych?

  Hale ze stali są zaprojektowane i wybudowane ściśle według wymogów Inwersora. Takie obiekty są doskonałą alternatywą do tradycyjnego budownictwa murowanego, ponieważ można je dopasować do wszystkich rodzajów działalności. Można przeznaczyć je zarówno na hale magazynowe i centra logistyczne, jak i na powierzchnie produkcyjne, rolnicze i inwentarskie, chłodnie, hale handlowe, a nawet hangary lotnicze.

  Montaż konstrukcji stalowej generuje niższe koszty, niż w przypadku hali murowanej i przebiega sprawnie i szybko. Hala ze stali wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne, dzięki czemu jest solidna, bezpieczna i trwała. Można w niej zastosować różne rodzaje obudowy konstrukcji, które są tańsze i atrakcyjniejsze wizualnie od tradycyjnych murów.

  Nowoczesna konstrukcja stalowa jest zabezpieczona antykorozyjnie i pomalowana specjalnymi farbami ognioodpornymi, co gwarantuje jej długą żywotność i zabezpieczenie na wypadek pożaru. Ponadto jest odpowiednio doświetlona przez zastosowanie okien i świetlików. Jeżeli potrzebujesz taniej i nowoczesnej hali, która spełni wszystkie Twoje wymagania, wybór hali stalowej jest najlepszą decyzją.

  mężczyzna z projektem

  UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu