Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

    Jestem zainteresowany:

    Hale staloweKonstrukcje stalowePłyty elewacyjneŚwietlikiBlachowniceInne

    Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W każdej chwili możesz ją wycofać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kobex sp. z o.o..

    Inwestorzy, którzy planują budowę hali stalowej, coraz częściej pytają nie tylko o cenę czy czas montażu, ale też o odporność konstrukcji na zmienne warunki atmosferyczne. I słusznie – bo to właśnie pogoda wystawia każdą halę na próbę. W tym artykule sprawdzamy, jak hale ZZ od Kobexstal radzą sobie z wiatrem, śniegiem i wysokimi temperaturami.

    Odporność na silny wiatr – liczy się geometria i jakość stali

    Hale zimnogięte zbieżne (ZZ) charakteryzują się specjalną geometrią ram nośnych, która zwiększa ich odporność na obciążenia poziome, takie jak silne podmuchy wiatru. Profile są gięte na zimno i wykonane ze stali wysokiej jakości klasy S350, co zapewnia dużą sztywność i stabilność całej konstrukcji.

    Każdy projekt hali ZZ uwzględnia lokalne warunki wiatrowe zgodnie z normami budowlanymi. Dzięki temu obiekt zachowuje stabilność nawet podczas gwałtownych burz czy porywistych wiatrów, niezależnie od regionu Polski czy zagranicy.

    Montaż zgodny z obciążeniami lokalnymi

    Na etapie projektowym analizowane są m.in. strefy wiatrowe oraz ekspozycja terenu, co pozwala dobrać odpowiednie zakotwienia, ilość wzmocnień i sposób mocowania elementów dachowych oraz ściennych. To nie jest uniwersalna konstrukcja „z półki” – każda hala ZZ powstaje indywidualnie, z myślą o konkretnym miejscu montażu.

    Śnieg? Nie problem – projekt dopasowany do strefy śniegowej

    Zimą konstrukcja stalowa musi sprostać ciężarowi mokrego śniegu, który może zalegać na dachu przez wiele dni. Hale ZZ projektowane są z uwzględnieniem strefy śniegowej, w jakiej ma stanąć obiekt – od najlżejszej (I) po najwyższą (V).

    Skośny dach, odpowiedni rozstaw ram i sztywne elementy nośne sprawiają, że obciążenia śniegiem są efektywnie przenoszone na fundamenty. W razie potrzeby można też zastosować dodatkowe wzmocnienia, które zwiększą nośność całej konstrukcji.

    Bezpieczna eksploatacja w trudnych zimach

    Konstrukcja hali ZZ umożliwia także montaż systemów przeciwoblodzeniowych, a odpowiednie spadki dachu ułatwiają zsuwanie się śniegu. To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, ale też ogranicza koszty związane z odśnieżaniem.

    Wysokie temperatury – wentylacja i izolacja



    Latem problemem w halach może być przegrzewanie się wnętrza. Dlatego przy projektowaniu hali ZZ uwzględniamy nie tylko wytrzymałość materiałów, ale również komfort użytkowników.



    Konstrukcja pozwala na montaż systemów wentylacyjnych, świetlików dachowych, a także paneli termoizolacyjnych, które ograniczają nagrzewanie się wnętrza w upalne dni. W zależności od przeznaczenia hali (magazyn, produkcja, sport), można dobrać odpowiednie rozwiązania.



    Technologia, która pracuje w każdych warunkach

    Stal S350 zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur, a dzięki prefabrykacji i starannemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu hala ZZ może być użytkowana przez lata – niezależnie od pogody.



    Hala ZZ – trwała konstrukcja na każdą porę roku



    Dobrze zaprojektowana hala ZZ to konstrukcja, która poradzi sobie zarówno z silnym wiatrem, śniegiem, jak i letnimi upałami. Dzięki przemyślanej geometrii, atestowanym materiałom i indywidualnemu podejściu do projektowania, inwestor otrzymuje obiekt bezpieczny, trwały i gotowy na każde warunki.



    Jeśli planujesz inwestycję i szukasz hali, która nie zawiedzie Cię ani zimą, ani latem – skontaktuj się z Kobexstal. Doradzimy, zaprojektujemy i zbudujemy halę dopasowaną do Twojej lokalizacji i branży.

    mężczyzna z projektem

    UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

    Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu