Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

  I am interested in:

  Steel hallsSteel structuresFacade panelsSkylightsStructures for PVTinfoilsOther

  You consent to the processing of your personal data. You can withdraw it at any time. The administrator of your personal data is Kobex sp. z o.o.

  Hala stalowa to nowoczesna konstrukcja coraz częściej wybierana przez Przedsiębiorców z różnych branż. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także bardzo ekonomiczne. Nowoczesne konstrukcje ze stali zdecydowanie przewyższają tradycyjne budownictwo murowane, ponieważ są szybsze i tańsze w budowie. Właśnie dlatego Inwestorzy decydują się na budowę takich obiektów i jest to decyzja jak najbardziej słuszna. Zalet takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Dlaczego warto wybrać takie konstrukcje? Od czego zacząć decydując się na budowę hali i jak funkcjonalnie ją zaprojektować? Odpowiadamy w poniższym artykule.

  Projekt hali stalowej - podstawa każdej udanej realizacji

  Aby hala ze stali mogła powstać najpierw trzeba ją zaprojektować. To jest pierwszy i najważniejszy krok od którego zależy funkcjonalność obiektu i komfort jego użytkowania w przyszłości. Nowoczesny projekt konstrukcji stalowej opiera się przede wszystkim na danych, uzyskanych od Inwestora. Przedsiębiorca musi dokładnie określić, jakie będzie przeznaczenie hali, jakie mają być jej gabaryty i podać projektantowi wszelkie, niezbędne dane dotyczące wielu zagadnień, takich jak. min. liczba stanowisk pracy, rozmieszczenie maszyn i urządzeń, ciągi komunikacyjne lub inne zagospodarowanie przestrzeni w zależności od jego potrzeb. Pamiętajmy, że hala stalowa może służyć do różnych zadań. Może być obiektem inwentarskim, magazynem, zakładem produkcyjnym, a nawet warsztatem czy hangarem.

  Nowoczesny projekt hali stalowej - na czym polega?

  Najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniej firmy budowlanej, która zatrudnia wysokiej klasy technologów i inżynierów budownictwa. Oddanie w ich ręce tak poważnej inwestycji, jaką jest budowa hali stalowej to jedyne i najlepsze rozwiązanie. Tacy specjaliści zadbają o najwyższą jakość projektowanej konstrukcji i opracują projekt dokładnie dopasowany do potrzeb Inwestora i rozwoju jego biznesu w przyszłości. Bardzo dobrym wyborem jest firma Kobexstal, która projektuje nowoczesne konstrukcje stalowe w oparciu o Eurokody. Wszystkie projekty są dostosowane do konkretnej lokalizacji i uwzględniają uwarunkowania geologiczne danego terenu. Ponadto spełniają wysokie, polskie normy wytrzymałościowe. Dzięki najwyższej jakości oprogramowaniu firm Construsoft, Dlubal oraz Cadsis projekty są bardzo precyzyjnie opracowane i zgodne z przyszłą specyfiką działalności danej firmy.

  Czym są typowe projekty hal stalowych?

  W firmie Kobexstal Przedsiębiorca może skorzystać z autorskich projektów konstrukcji, które są tworzone w całości przez biuro projektowe. Takie projekty są zoptymalizowane pod kątem kosztów wykonania i wytrzymałości, dzięki czemu są nie tylko ekonomiczne, ale także wytrzymałe, stabilne i funkcjonalne. Projekty typowe to propozycje o różnych wymiarach, które są wariantami budynków wielkopowierzchniowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu Inwestor może je idealnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Zaletą takich projektów jest szybki czas realizacji, niski koszt inwestycji, możliwość wyboru różnych rozwiązań konstrukcyjnych, duży wybór dostępnych wymiarów oraz dostosowanie obiektu do różnego rodzaju uwarunkowań klimatycznych i optymalizacja funkcjonalności hali. Dzięki tak wielu zaletom projekty typowe są bardzo dobrym sposobem na pozyskanie dodatkowej powierzchni użytkowej pod każdego rodzaju biznes, taki jak magazyn, hala rolnicza czy hodowla zwierząt.

  Czym charakteryzują się indywidualne projekty hal stalowych?

  W niektórych przypadkach rozwiązania typowe nie wystarczają, ponieważ Przedsiębiorca ma bardziej wymagające potrzeby, które może zaspokoić jedynie projekt indywidualny. Jest on ściśle oparty na potrzebach i oczekiwaniach Inwestora. Projekt tego typu oferuje szerokie możliwości konstrukcyjne pod względem gabarytów i kształtu obiektu oraz jest zoptymalizowany pod względem ekonomicznym i wytrzymałościowym. Projekt indywidualny spełnia wszystkie wymogi jakościowe i jest dostosowany do stref śniegowych i wiatrowych. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo wiele, ponieważ na życzenie Przedsiębiorcy konstrukcja stalowa może być wyposażona w razie konieczności w odpowiednią ilość podpór wewnętrznych, odpowiedni kąt spadku dachu czy innych, niezbędnych elementów wyposażenia, np. suwnic. Projekty indywidualne to same korzyści dla Inwestora, ponieważ są one dostosowane do jego wymagających potrzeb i wszelkich warunków klimatycznych, występujących w wybranej lokalizacji. Projekt tego typu obejmuje dowolny wybór rodzaju konstrukcji i jej wymiarów, a także jest zoptymalizowany pod względem wytrzymałościowym i ekonomicznym.

  Projekty hal stalowych - dlaczego warto wybrać firmę Kobexstal?

  Dokładna i ścisła współpraca pomiędzy biurami projektowymi i produkcją pozwala na stworzenie konstrukcji perfekcyjnie przemyślanej, wytrzymałej, funkcjonalnej i ekonomicznej. Dzięki temu powstaje projekt idealny o wysokich walorach użytkowych i estetycznych, który posłuży Inwestorowi na długie lata. Współpraca z architektami i biurami projektowymi na terenie całej Polski owocuje znacznym ułatwieniem realizacji całego procesu inwestycyjnego. Dzięki temu zapewniony jest optymalny wybór koncepcji i rozwiązań, maksymalnie dostosowanych do oczekiwań, potrzeb i wizji Przedsiębiorcy. Wybierając firmę Kobexstal Inwestor może liczyć na usługi projektowe na najwyższym poziomie, ponieważ projekty hal stalowych są dopracowane są w najmniejszym szczególe. Co ważne oprócz profesjonalnego projektu firma oferuje prefabrykację konstrukcji stalowej, jej zabezpieczenie oraz dowóz na plac budowy i montaż.

  Jakie są zalety hali stalowej?

  Projekty hal stalowych to bardzo istotne działanie, dzięki któremu może powstać konstrukcja na najwyższym poziomie. Bardzo dobry projekt konstrukcyjny gwarantuje powstanie obiektu wytrzymałego, mocnego i stabilnego, który jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu, śniegu, mróz i wiatr. Dzięki temu, że produkcja jest kontrolowana na każdym etapie konstrukcja stalowa jest najwyższej jakości, co gwarantuje jej długotrwałą i bezproblemową eksploatację. Wykonanie ocieplanych i prawidłowo wypoziomowanych fundamentów zapewnia stabilność i wytrzymałość konstrukcji, nawet w niekorzystnych warunkach klimatycznych i geologicznych. Wyspecjalizowana ekipa montażowa zainstaluje halę szybko i sprawnie. Profesjonalny montaż obejmuje postawienie konstrukcji, wykonanie odpowiednio dobranej obudowy oraz wykonanie stolarki budowlanej, takiej jak bramy, drzwi, świetliki i okna.

  Jakie jeszcze zalety?

  Konstrukcje stalowe, budowane przez firmę Kobexstal cechują się doskonałymi parametrami technicznymi. Znakomite właściwości termoizolacyjne, zabezpieczenie ognioochronne oraz antykorozyjne gwarantuje powstanie obiektu bardzo wytrzymałego, odpornego na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dzięki profesjonalnej realizacji usługi Przedsiębiorca nie musi się o nic martwić, ponieważ firma Kobexstal zajmie się wszystkim kompleksowo od projektu, aż po fachowy montaż.

  Zobacz również

  zdjecie

  Rodzaje hal stalowych i podział ze względu na przeznaczenie

  Konstrukcje stalowe wciąż zyskują na popularności w budownictwie przemysłowym. Dawniej w oparciu o nie budowano jedynie hale magazynowe. Dziś coraz częściej wykorzystuje się je do produkcji rozbudowanych i specjalistycznych obiektów przemysłowych o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Budowa hali pod centrum logistyczne

  Budowa hali to poważne wyzwanie, które spędza sen z powiek wielu Inwestorom. Taki obiekt musi realizować wiele zadań, związanych ze specyfiką działalności danej firmy i zmieniających się potrzeb rynku.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Zastosowanie hal o konstrukcji stalowej – najważniejsze informacje

  Nowoczesny przemysł potrzebuje sprawnej infrastruktury. Ważne są nie tylko maszyny produkcyjne, towary czy sprzęt komputerowy, ale przede wszystkim konstrukcja, w której zostaną umieszczone składniki majątku przedsiębiorstwa. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się hale o konstrukcji stalowej. Czym się one wyróżniają i dlaczego przedsiębiorcy tak chętnie wykorzystują je w codziennej działalności biznesowej? Jeśli chcesz poznać więcej informacji odnośnie zastosowania tego cenionego rozwiązania, jakim bez wątpienia jest hala stalowa, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Miłej lektury!

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Przygotowanie działki pod budowę hali stalowej

  Hala stalowa to konstrukcja, która powinna być stabilna i wytrzymała. Aby spełniała wszystkie normy bezpieczeństwa bardzo ważna jest nie tylko sama instalacja prefabrykowanych elementów stalowych, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie gruntu.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Budowa hali warsztatowej z biurem

  Branża motoryzacyjna jest sektorem gospodarki, który rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci oferują coraz nowsze modele marek, a na ulicach ciągle wzrasta ilość samochodów.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Inspirujące projekty hal stalowych

  Realizacja projektu hali stalowej składa się najczęściej z kilku etapów, to jest analizy warunków miejscowych, przygotowania projektu, realizację inwestycji, a także zabezpieczenie konstrukcji przed zagrożeniami z zewnątrz.

  Czytaj więcej
  zdjecie

  Wybór działki inwestycyjnej pod budowę hali magazynowej

  Przedsiębiorca, który planuje zakupić działkę inwestycyjną pod planowaną budowę hali magazynowej powinien zapoznać się z obowiązującymi uwarunkowaniami prawnymi oraz określić rodzaj prowadzonej działalności.

  Czytaj więcej
  mężczyzna z projektem

  UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu