Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

  Jestem zainteresowany:

  Hale staloweKonstrukcje stalowePłyty elewacyjneŚwietlikiKonstrukcje pod PVBlachowniceInne

  Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W każdej chwili możesz ją wycofać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kobex sp. z o.o..

  Hala stalowa to konstrukcja, która powinna być stabilna i wytrzymała. Aby spełniała wszystkie normy bezpieczeństwa bardzo ważna jest nie tylko sama instalacja prefabrykowanych elementów stalowych, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie gruntu. Przed montażem konstrukcji należy teren działki odpowiednio przygotować. Właściwe przygotowanie placu budowy powinno się odbyć przed dostawą elementów konstrukcyjnych hali i przed wykonaniem montażu. Takie działanie ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całej inwestycji.

  Na czym polega przygotowanie działki pod budowę?

  Przygotowanie terenu pod budowę hali leży po stronie Inwestora. Powinien on cały obszar pod zabudowę utwardzić i wypoziomować. Niwelowanie terenu czyli wyrównanie wszelkich nierówności ma na celu dokładne jego wyprofilowanie. Prawidłowo ukształtowana powierzchnia umożliwi sprawny, szybki i bezpieczny montaż hali stalowej dlatego fachowe wykonane prac ziemnych jest bardzo ważne.

  Dlaczego niwelowanie terenu jest tak ważne?

  Wyrównanie terenu musi być przeprowadzone profesjonalnie. Na placu budowy pojawi się ekipa montażystów oraz wiele urządzeń, niezbędnych do sprawnej pracy. Dźwigi, wózki nożycowe czy podnośniki muszą mieć zapewnione bezpieczne warunki do pracy dlatego grunt musi być dobrze utwardzony. Obecność samochodów dostawczych i wózków rozładowujących elementy konstrukcyjne nie powinno stwarzać zagrożenia dla pracowników. Wszelkie nierówności mogą przyczynić się do zaburzeń w wykonywaniu pracy. Sprzęt może się zakopać albo co gorsza przewrócić i może dojść do nieprzyjemnej sytuacji, gdzie kierownik projektu może nie odebrać placu budowy.

  Nieodpowiednio przygotowany teren może przyczynić się do opóźnienia montażu hali i spowodować frustracje z powodu wydłużenia czasu budowy. Istotne znacznie ma także oznaczenie i ogrodzenie terenu budowy, ponieważ wymaga tego prawo.

  Jak rozplanować teren budowy? Aby prace przebiegały sprawnie i bez zakłóceń należy wyznaczyć odpowiednie strefy. Dzięki takiemu działaniu wszelkie czynności rozładunkowe i montażowe będą odbywały się w sposób wydajny i bezproblemowy. Należy pamiętać o wyznaczeniu miejsca na prefabrykowane materiały konstrukcyjne, które powinny się znajdować na placu budowy, ale w odstępie od szlaków komunikacyjnych oraz od hali. Miejsce składowania towarów powinno być dobrze wypoziomowane, ponieważ unikniemy ryzyka ich zniszczenia w przypadku pojawienia się niesprzyjającej pogody, np. w postaci ulewnych deszczów.

  Trzeba także wyznaczyć wjazd na teren i miejsce do rozładunku towarów. Dostawy elementów budowlanych będą się odbywały przy użyciu ciężkiego sprzętu, takiego jak np. ciągniki siodłowe z naczepami o dopuszczalnej wadze 24 tony i długości 17 m. Dlatego należy przygotować im możliwość wygodnego dojazdu do placu budowy, swobodne rozładowanie i manewrowanie.

  O czym jeszcze należy pamiętać?

  Przygotowanie działki pod budowę musi uwzględniać także pomieszczenia socjalne dla pracowników. Bardzo ważne jest postawienie kontenera dla montażystów oraz kontenera na magazyn, składujący niewielkie materiały budowlane i umiejscowienie toalety. Ponadto należy pamiętać o przyłączu elektrycznym w pobliżu kontenerów oraz o ujęciu wody. Najlepiej gdy dokonamy tego rodzaju ustaleń już na etapie planowania montażu, ponieważ gdy dojdzie do realizacji inwestycji cały proces przygotowawczy będzie zapięty na ostatni guzik.

  W jaki sposób usprawnić budowę hali stalowej? Wybudowanie hali stalowej to proces, który może być przeprowadzony bardzo sprawnie. Należy jednak spełnić kilka warunków. Oprócz przygotowania terenu pod budowę trzeba wykreować przemyślany projekt hali, który wykorzysta ustandaryzowane rozwiązania systemowe, a także użyć do budowy hali najlepszej jakości prefabrykowane konstrukcje stalowe. Trzeba także zatrudnić rzetelną, doświadczoną i godną zaufania ekipę montażową. Takie działanie sprawi, że budowa hal stalowych będzie przebiegała sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Inwestor i Wykonawca powinni działać spójnie i zgodnie, gdyż dzięki temu może nastąpić szybki i bezpieczny montaż hali stalowej.

  W jaki sposób odbywa się montaż hali?

  Ramy główne montowane są przy pomocy dźwigu, zaś instalacja konstrukcji drugorzędnych, takich jak zetowniki, inne kształtowniki zimnogięte oraz okładziny ścienne odbywa się przy wykorzystaniu samojezdnych wózków nożycowych. Maszyny muszą poruszać się nie tylko na zewnątrz konstrukcji, ale także wewnątrz dlatego teren powinien być dobrze utwardzony. Najlepszym rozwiązaniem jest wylanie wnętrza hali chudym betonem lub kruszywem. W przypadku gdy sytuacja tego wymaga dobrym pomysłem jest wykonanie rampy, która umożliwi wózkom widłowym dostanie się do wnętrza.

  Hale magazynowe – najlepsze rozwiązania. Budowa hali magazynowej uzależniona jest od indywidualnych wymogów inwestora, takich jak planowane wymiary oraz przeznaczenie konstrukcji. Do najbardziej popularnych i ekonomicznych należą projekty skonstruowane na bazie dwuteownika gorącowalcowanego, bez i ze stalowym ściągiem pomiędzy wiązarami lub zastosowanie konstrukcji kratowej. Hala magazynowa wymaga efektywnego wykorzystania przestrzeni dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ramy pełnościennej z dwuteownika, bez ściągu i podpór.

  mężczyzna z projektem

  UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu