Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

  Jestem zainteresowany:

  Hale staloweKonstrukcje stalowePłyty elewacyjneŚwietlikiKonstrukcje pod PVBlachowniceInne

  Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W każdej chwili możesz ją wycofać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kobex sp. z o.o..

  Przedsiębiorca, który planuje zakupić działkę inwestycyjną pod planowaną budowę hali magazynowej powinien zapoznać się z obowiązującymi uwarunkowaniami prawnymi oraz określić rodzaj prowadzonej działalności. To pozwoli mu na komfortowy wybór lokalizacji pod zabudowę, ściśle dopasowaną do jego potrzeb. Zazwyczaj działki przeznaczone na cele inwestycyjno-przemysłowe znajdują poza obrębem miast i miejscowości. Przy poszukiwaniu działki inwestycyjnej warto wiedzieć, że w państwowej ewidencji gruntów mają one specjalne oznaczenia. Ba – to tereny przemysłowe, Bi – tereny zabudowane, zaś Bp to zurbanizowane obszary niezabudowane lub w trakcje zabudowy.

  Co trzeba wiedzieć przed zakupem działki inwestycyjnej?

  Przede wszystkim Inwestor musi sprawdzić czy dla wybranej przez niego lokalizacji został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Jest to uchwała odpowiedniego organu, np. Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta na temat warunków zagospodarowania przestrzennego i zabudowy. Takie wytyczne określają dokładnie czy na wybranym przez Ciebie terenie można postawić halę, jakie mogą być jej rozmiary, jaka intensywność zabudowy i wiele innych ważnych kwestii. Taki akt prawny jest podstawą wydania decyzji administracyjnej o pozwolenie na budowę. W przypadku gdy wybrany przez Ciebie obszar nie posiada MPZP należy zwrócić się do właściwego urzędu o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy.(WZ) Dzięki wydanej decyzji dowiesz się o zmianach sposobu zagospodarowania terenu.

  Działka inwestycyjna pod budowę magazynu – co jeszcze należy wiedzieć?

  Jako Inwestor musisz wiedzieć jeszcze o innych istotnych kwestiach, a mianowicie w jakiej odległości hala stalowa ma być usytuowana od drogi, czy posesja jest uzbrojona w odpowiednie przyłącza wodno-kanalizacyjne, czy potrzebny jest nośnik energii w postaci gazociągu i czy działka ma przeprowadzone badania geotechniczne pod względem przydatności wybranego terenu do lokalizacji inwestycji budowlanej.

  Dzięki takim badaniom można dowiedzieć się jakie jest środowisko gruntowo-wodne działki wybranej pod inwestycję. Taka informacja pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów, które mogłoby wystąpić przy budowie. Należy także określić jakiej mocy przyłącza potrzebujesz do doprowadzenia prądu. Warto dowiedzieć się jaka jest infrastruktura drogowa, ponieważ dogodny dojazd to duże ułatwienie dla firmy instalującej halę oraz pracowników i partnerów biznesowych.

  Gdzie znaleźć idealną działkę inwestycyjną?

  Budowa obiektu powinna być ściśle dostosowana do planowanej inwestycji dlatego tak ważne jest znalezienie działki, odpowiadającej wszystkim wymogom Inwestora. Przy szukaniu działki warto popytać znajomych, a jeżeli nikt nie może udzielić interesujących Cię informacji pozostaje Internet. Wyszukiwarka na pewno podsunie wiele ofert sprzedaży działek, dzięki czemu dowiesz się o wszystkich, interesujących Cię kwestiach prawnych i użytkowych. Jako Inwestor szanujący swój czas i pieniądze nie stracisz ani jednego, ani drugiego.

  Gdy wybierzesz już działkę pora rozejrzeć się za godnym i rzetelnym producentem, który projektuje i buduje solidne hale stalowe.

  Jakie warunki powinna spełniać hala logistyczna?

  Wybór hali to niełatwe zadanie, które należy dokładnie przemyśleć. Przede wszystkim należy określić jaki ma być rozmiar i przeznaczanie obiektu. Hala magazynowa powinna być dostosowana do Twoich potrzeb i uwzględniać zarówno aspekty prawne, jak i walory użytkowe.

  Działka inwestycyjna powinna być odpowiednich rozmiarów. Gdy jest mała może nie spełniać wymogów odnoście usytuowania budynku. Ponadto na niewielkiej lokalizacji może być wyższe obciążenie ogniowe, co mogłoby się przyczynić do wzrostu kosztów budowy.

  Aspekt użytkowy powinien określać wymiar hali magazynowej, rozplanowanie funkcjonalnych ciągów komunikacyjnych i placu magazynowo-załadowczego oraz wygodnych dojazdów do doków czy ramp. Swobodne manewrowanie pojazdami oszczędza czas oraz zwiększa komfort i wydajność pracy.

  Hala magazynowa prosto od producenta

  Wybór doświadczonego i godnego zaufania producenta jest bardzo ważne. Hala stalowa powinna być jak najwyższej jakości i spełniać wszystkie Twoje wymagania. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie Wykonawcy, który zajmie się Twoją inwestycją kompleksowo czyli zaprojektuje obiekt, wybuduje go i zabezpieczy gotową konstrukcję przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu nie musisz zatrudniać architekta i tracić dodatkowe pieniądze, ponieważ Wykonawca wszystkim się zajmie. Dobra i rzetelna firma dopasuje rozmiar hali i przedstawi Ci wszystkie rozwiązanie konstrukcyjne, idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Tego rodzaju obiekt będzie trwały i bezpieczny, ponieważ Wykonawca wykona fundamenty i specjalne posadzki dostosowane do działań magazynowych. Zastosowanie optymalnego rozwiązania konstrukcyjnego pozwoli na idealne dopasowanie hali do jej przeznaczenia. Profesjonalnie zaprojektowana i wybudowana hala logistyczna spełni wszystkie Twoje wymagania i potrzeby.

  mężczyzna z projektem

  UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu