Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

    I am interested in:

    Steel hallsSteel structuresFacade panelsSkylightsStructures for PVTinfoilsOther

    You consent to the processing of your personal data. You can withdraw it at any time. The administrator of your personal data is Kobex sp. z o.o.

    Konstrukcje stalowe to bardzo popularne rozwiązania, wykorzystywane przez przedsiębiorców, prowadzących działalność w wielu gałęzi gospodarki. We współczesnym budownictwie odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ realizują wszystkie wyzwania i cele biznesowe Inwestorów. Materiały prefabrykowane produkowane są do konkretnych obiektów, co sprawia, że są najlepszym wyborem do wznoszenia hal o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu idealnie spełniają swoje zadania, a to przyczynia się do sukcesu ekonomicznego przedsiębiorców.

    W jaki sposób powstaje konstrukcja hali?

    Aby hala stalowa mogła powstać najpierw należy ją zaprojektować. W tym celu projektanci muszą uzyskać niezbędne dane, gdzie najważniejszym kryterium jest informacja o przeznaczeniu hali. Takie obiekty mogą mieć bardzo dużo zastosowań i służyć bardzo różnym celom. Kolejnym etapem jest zaprojektowanie wnętrza obiektu, które musi uwzględniać rozmieszczenie maszyn, pracowników, towarów, zwierząt gospodarczych lub innych elementów w zależności od przeznaczenia hali. Następnie Wykonawca zajmuje się produkcją prefabrykatów stalowych, zabezpiecza je i zawozi na teren budowy celem montażu. Nowoczesne biura projektowe korzystają z najnowszego oprogramowania, dzięki czemu technolodzy budownictwa, architekci i projektanci mogą stworzyć projekt idealnie dopasowany do wizji i potrzeb przedsiębiorcy.

    Jak wygląda profesjonalny montaż hal?

    Przed przystąpieniem do zainstalowania hali należy wykonać fundamenty, które są absolutną koniecznością. Trzeba zadbać o ich solidnie uzbrojenie, ponieważ to jest gwarancją mocnej i stabilnej konstrukcji. Bardzo ważne jest ich ocieplenie, ponieważ przeciwdziała mogącej się pojawić wilgoci oraz prawidłowe wypoziomowanie i odpowiedni montaż kotew. Kolejnym krokiem jest montaż hali z prefabrykatów stalowych. Pierwszym zadaniem jest połączenie profili na słupy i rygle ramy. W kolejnym etapie przymocowuje się do nich rygle ścienne za pomocą odpowiednich łączników, na słupach montuje są rygle ramy, a do nich płatwie dachowe. Do powstałego szkieletu hali mocowane są tężniki międzypłatwiowe, stężenia ścienne i dachowe oraz ściąg z wieszakiem, który dodatkowo wzmacnia szkielet hali. Następnym działaniem jest montaż słupów wewnętrznych i rygli, które są podporą dla ścian szczytowych. W końcowym etapie następuje montaż okładzin zewnętrznych oraz instalacja obudowy konstrukcji, po czym maluje się konstrukcję farbami antykorozyjnymi i ognioodpornymi. W zależności od specyfikacji danej hali montuje się różnego rodzaju świetliki, okna, drzwi i bramy. Montaż konstrukcji stalowych powinna wykonać wyspecjalizowana firma montażowa, ponieważ to jest gwarantem prawidłowo postawionej, mocnej i stabilnej konstrukcji.

    Jakie są zalety prefabrykowanych konstrukcji stalowych?

    Prefabrykowane konstrukcje stalowe cechują się wieloma cenionymi przez przedsiębiorców zaletami. Przede wszystkim są bardzo wytrzymałe i odporne na przeciążenia, dzięki czemu mogą posłużyć swoim użytkownikom przez bardzo wiele lat. Długa żywotność to jednak nie wszystko. Takie elementy ze stali charakteryzują się dużą ognioodpornością i są odporne na działanie niekorzystnych czynników, takich jak korozja, uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe. Ich bardzo ważną zaletą jest szybka gotowość do montażu i szybkość instalacji na placu budowy oraz to, że można je instalować na świeżym powietrzu o każdej porze roku, czego nie można powiedzieć o obiektach murowanych.

    Prefabrykowane konstrukcje stalowe - jakie jeszcze mają zalety?

    Stal jest materiałem bardzo plastycznym, który łatwo poddaje się obróbce, zarówno na zimno, jak i na gorąco. Ponadto jest materiałem lekkim, a jednocześnie wytrzymałym. Z tego względu idealnie się nadaje do produkcji materiałów prefabrykowanych. Dużą zaletą w procesie produkcji jest fakt, że konstrukcje powstają w wytwórni Wykonawcy, dzięki czemu wszystkie procesy technologiczne odbywają się właśnie tam, a nie na placu budowy. Dzięki temu może ona przebiegać szybko i sprawnie, gdyż gotowe prefabrykaty są od razu przewożone na miejsce budowy. Kolejną zaletą jest aspekt ekonomiczny, ponieważ budowa hali jest znacznie tańsza, niż np. z prefabrykatów żelbetonowych. Konstrukcję stalową można dowolnie rozbudowywać, ponieważ składa się z wielu niezależnych od siebie elementów. Ma to ogromne znaczenie dla Inwestorów, którzy planują rozszerzyć swoją działalność w przyszłości. Dużym atutem konstrukcji stalowych jest także estetyka, ponieważ wykorzystanie gotowych prefabrykatów pozwala na uzyskanie atrakcyjnych walorów wizualnych. Prefabrykacja elementów stalowych jest zatem bardzo korzystna, zarówno dla Wykonawcy, jak i Inwestora.

    Jakie jest wykorzystanie hal wykonanych z prefabrykatów stalowych?

    Wysokie walory użytkowe, funkcjonalność i estetyka sprawiają, że hale z prefabrykatów mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystywać na hale logistyczne, hale magazynowe, centra logistyczne czy hangary samolotowe, ale to tylko niewielki wycinek zastosowań. Hale z prefabrykatów stalowych stwarzają nieograniczone możliwości Inwestorom z różnych branż.

    Zobacz również

    zdjecie

    Jak zaprojektować halę produkcyjną?

    Hale produkcyjne od lat uznawane są za jedne z bardziej ergonomicznych, nowoczesnych i funkcjonalnych konstrukcji. Wynika to z faktu, że są projektowane na wymiar (indywidualne zamówienie klienta/firmy) z uwzględnieniem m.in. konkretnych potrzeb inwestora, rodzaju prowadzonej działalności oraz wielkości/powierzchni obiektu. Nic więc dziwnego, że całe przedsięwzięcie powinno być zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach.

    Czytaj więcej
    zdjecie

    Budowa hali pod centrum logistyczne

    Budowa hali to poważne wyzwanie, które spędza sen z powiek wielu Inwestorom. Taki obiekt musi realizować wiele zadań, związanych ze specyfiką działalności danej firmy i zmieniających się potrzeb rynku.

    Czytaj więcej
    zdjecie

    Zastosowanie hal o konstrukcji stalowej – najważniejsze informacje

    Nowoczesny przemysł potrzebuje sprawnej infrastruktury. Ważne są nie tylko maszyny produkcyjne, towary czy sprzęt komputerowy, ale przede wszystkim konstrukcja, w której zostaną umieszczone składniki majątku przedsiębiorstwa. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się hale o konstrukcji stalowej. Czym się one wyróżniają i dlaczego przedsiębiorcy tak chętnie wykorzystują je w codziennej działalności biznesowej? Jeśli chcesz poznać więcej informacji odnośnie zastosowania tego cenionego rozwiązania, jakim bez wątpienia jest hala stalowa, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Miłej lektury!

    Czytaj więcej
    zdjecie

    Zalety prefabrykowanych konstrukcji stalowych

    Konstrukcje stalowe to bardzo popularne rozwiązania, wykorzystywane przez przedsiębiorców, prowadzących działalność w wielu gałęzi gospodarki. We współczesnym budownictwie odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ realizują wszystkie wyzwania i cele biznesowe Inwestorów.

    Czytaj więcej
    zdjecie

    Inspirujące projekty hal stalowych

    Realizacja projektu hali stalowej składa się najczęściej z kilku etapów, to jest analizy warunków miejscowych, przygotowania projektu, realizację inwestycji, a także zabezpieczenie konstrukcji przed zagrożeniami z zewnątrz.

    Czytaj więcej
    zdjecie

    Jak zaprojektować halę rolniczą?

    Rolnictwo, z biegiem lat, staje się coraz bardziej wyspecjalizowane. Małe gospodarstwa nagminnie wchłaniane są przez większe rolnictwa. Większe pola to większe zbiory oraz więcej bydła do utrzymania. W związku z tym konieczne jest zapewnienie dodatkowych pomieszczeń magazynowych lub inwentarzowych. Kiedyś wiązało się to z długoterminową inwestycją w murowane obiekty. Dziś nowoczesna technologia pozwala na szybki montaż hal stalowych lub namiotowych. Tylko od inwestora zależy jaki rodzaj obiektu wybierze.

    Czytaj więcej
    zdjecie

    Jak zaprojektować halę magazynową?

    Czy wiesz, że dzisiejsze magazyny zwiększyły się prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad? To właśnie zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce napędzają tę zmianę. Oczywiście kryteria projektowania, układu i wyboru lokalizacji dla magazynów zmieniały się z biegiem czasu. W tym artykule szczegółowo omówimy jak powinien wyglądać poprawny projekt hali magazynowej. 

    Czytaj więcej
    mężczyzna z projektem

    UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

    Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu