Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane, a odezwiemy się w ciągu 24h!

  Jestem zainteresowany:

  Hale staloweKonstrukcje stalowePłyty elewacyjneŚwietlikiKonstrukcje pod PVBlachowniceInne

  Wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W każdej chwili możesz ją wycofać. Administratorem Twoich danych osobowych jest Kobex sp. z o.o..

  Konstrukcje stalowe to bardzo popularne rozwiązania, wykorzystywane przez przedsiębiorców, prowadzących działalność w wielu gałęzi gospodarki. We współczesnym budownictwie odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ realizują wszystkie wyzwania i cele biznesowe Inwestorów. Materiały prefabrykowane produkowane są do konkretnych obiektów, co sprawia, że są najlepszym wyborem do wznoszenia hal o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu idealnie spełniają swoje zadania, a to przyczynia się do sukcesu ekonomicznego przedsiębiorców.

  W jaki sposób powstaje konstrukcja hali?

  Aby hala stalowa mogła powstać najpierw należy ją zaprojektować. W tym celu projektanci muszą uzyskać niezbędne dane, gdzie najważniejszym kryterium jest informacja o przeznaczeniu hali. Takie obiekty mogą mieć bardzo dużo zastosowań i służyć bardzo różnym celom.

  Kolejnym etapem jest zaprojektowanie wnętrza obiektu, które musi uwzględniać rozmieszczenie maszyn, pracowników, towarów, zwierząt gospodarczych lub innych elementów w zależności od przeznaczenia hali.

  Następnie Wykonawca zajmuje się produkcją prefabrykatów stalowych, zabezpiecza je i zawozi na teren budowy celem montażu.

  Nowoczesne biura projektowe korzystają z najnowszego oprogramowania, dzięki czemu technolodzy budownictwa, architekci i projektanci mogą stworzyć projekt idealnie dopasowany do wizji i potrzeb przedsiębiorcy.

  Jak wygląda profesjonalny montaż hal?

  Przed przystąpieniem do zainstalowania hali należy wykonać fundamenty, które są absolutną koniecznością. Trzeba zadbać o ich solidnie uzbrojenie, ponieważ to jest gwarancją mocnej i stabilnej konstrukcji. Bardzo ważne jest ich ocieplenie, ponieważ przeciwdziała mogącej się pojawić wilgoci oraz prawidłowe wypoziomowanie i odpowiedni montaż kotew.

  Kolejnym krokiem jest montaż hali z prefabrykatów stalowych. Pierwszym zadaniem jest połączenie profili na słupy i rygle ramy. W kolejnym etapie przymocowuje się do nich rygle ścienne za pomocą odpowiednich łączników, na słupach montuje są rygle ramy, a do nich płatwie dachowe. Do powstałego szkieletu hali mocowane są tężniki międzypłatwiowe, stężenia ścienne i dachowe oraz ściąg z wieszakiem, który dodatkowo wzmacnia szkielet hali. Następnym działaniem jest montaż słupów wewnętrznych i rygli, które są podporą dla ścian szczytowych.

  W końcowym etapie następuje montaż okładzin zewnętrznych oraz instalacja obudowy konstrukcji, po czym maluje się konstrukcję farbami antykorozyjnymi i ognioodpornymi. W zależności od specyfikacji danej hali montuje się różnego rodzaju świetliki, okna, drzwi i bramy. Montaż konstrukcji stalowych powinna wykonać wyspecjalizowana firma montażowa, ponieważ to jest gwarantem prawidłowo postawionej, mocnej i stabilnej konstrukcji.

  Jakie są zalety prefabrykowanych konstrukcji stalowych?

  Prefabrykowane konstrukcje stalowe cechują się wieloma cenionymi przez przedsiębiorców zaletami. Przede wszystkim są bardzo wytrzymałe i odporne na przeciążenia, dzięki czemu mogą posłużyć swoim użytkownikom przez bardzo wiele lat.

  Długa żywotność to jednak nie wszystko. Takie elementy ze stali charakteryzują się dużą ognioodpornością i są odporne na działanie niekorzystnych czynników, takich jak korozja, uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe. Ich bardzo ważną zaletą jest szybka gotowość do montażu i szybkość instalacji na placu budowy oraz to, że można je instalować na świeżym powietrzu o każdej porze roku, czego nie można powiedzieć o obiektach murowanych.

  Prefabrykowane konstrukcje stalowe – jakie jeszcze mają zalety?

  Stal jest materiałem bardzo plastycznym, który łatwo poddaje się obróbce, zarówno na zimno, jak i na gorąco. Ponadto jest materiałem lekkim, a jednocześnie wytrzymałym. Z tego względu idealnie się nadaje do produkcji materiałów prefabrykowanych. Dużą zaletą w procesie produkcji jest fakt, że konstrukcje powstają w wytwórni Wykonawcy, dzięki czemu wszystkie procesy technologiczne odbywają się właśnie tam, a nie na placu budowy. Dzięki temu może ona przebiegać szybko i sprawnie, gdyż gotowe prefabrykaty są od razu przewożone na miejsce budowy.

  Kolejną zaletą jest aspekt ekonomiczny, ponieważ budowa hali jest znacznie tańsza, niż np. z prefabrykatów żelbetonowych. Konstrukcję stalową można dowolnie rozbudowywać, ponieważ składa się z wielu niezależnych od siebie elementów. Ma to ogromne znaczenie dla Inwestorów, którzy planują rozszerzyć swoją działalność w przyszłości. Dużym atutem konstrukcji stalowych jest także estetyka, ponieważ wykorzystanie gotowych prefabrykatów pozwala na uzyskanie atrakcyjnych walorów wizualnych. Prefabrykacja elementów stalowych jest zatem bardzo korzystna, zarówno dla Wykonawcy, jak i Inwestora.

  Jakie jest wykorzystanie hal wykonanych z prefabrykatów stalowych?

  Wysokie walory użytkowe, funkcjonalność i estetyka sprawiają, że hale z prefabrykatów mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystywać na hale logistyczne, hale magazynowe, centra logistyczne czy hangary samolotowe, ale to tylko niewielki wycinek zastosowań. Hale z prefabrykatów stalowych stwarzają nieograniczone możliwości Inwestorom z różnych branż.

  mężczyzna z projektem

  UMÓWIĆ SIĘ NA ROZMOWĘ

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu